ГО "Всеукраїнська асоціація травматології та остеосинтезу"

Ми в ЗМІ

До Чернівців з'їхалися понад півтори сотні травматологів з різних куточків України

До участі в форумі долучились і корифеї української травматології

27-28 квітня 2017 року на базі ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» відбувається науково-практична конференція «Актуальні питання травматології та остеосинтезу». З цієї нагоди до Чернівців з’їхалось понад 150 фахівців травматологічної служби з різних регіонів України. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Активно до участі в форумі долучились чимало корифеїв української травматології, зокрема – директор державної установи «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», Почесний президент Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація травматології та остеосинтезу», академік НАМН України Георгій Гайко, головний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Травматологія та ортопедія», президент ВГУ «Українська асоціація ортопедів-травматологів» Сергій Страфун, президент ВГО «Українська асоціація травматології та остеосинтезу» Андрій Калашніков тощо.

Передбачається, що протягом двох днів у ході проведення конференції має відбутись близько десяти пленумів, де буде обговорено низку важливих питань щодо надання травматологічної допомоги, зокрема проблеми остеосинтезу, актуальні питання ендопротезування, профілактика й лікування ускладнень в травматології та ортопедії, малоінвазивні втручання в травматології та ортопедії, переломи кісток у дітей та реабілітація тощо.

Ми вчимось долати наслідки бойових травм, - чернівецькі медики

Травматологи і ортопеди із 5 країн обмінювались знаннями у Чернівцях

 

Науково-практична конференція проходила у чернівецькому палаці «Академічний». 
 
«Ця конференція присвячена обміну знаннями між травматологами закордону та України. Приїхали кращі травматологи Німеччини ,Швеції, Чехії, Молдови та України.
 
Наші знання дозволяють покращити якість лікування переломів кісток та лікування захворювань суглобів. Наприклад, коли я починав 40 років тому працювати травматологом, хворий з переломом стегна лікувався три місяці у лікарні, тепер він лікується в медзакладі 3-5 днів. Завдяки тому, що з’явились технічні можливості виконувати операції через проколи шкіри. 

Різко знизилась травматичність оперативних втручань. І хворі легше переносять, менше больових відчуттів, вони швидше виписуються додому, з третього дня починають рухатись, починають ходити. Це, наприклад, із переломом стегна. Така сама історія із артрозом. Артроз колінного суглобу, наприклад, призводить до інвалідності – люди не можуть рухатись, ходити. І навіть вночі їх турбує нестерпний біль. Тепер з’явились такі методи, як заміна суглобу – ендопротезування», — Володимир Васюк, завідувач кафедри травматології та ортопедії БДМУ розповів Інформаційному агентству АСС.

Бенгдт Стурессон, професор, ортопед-травматолог (Швеція): «В ортопедії ми маємо справу з віковими змінами в організмі. І головне питання не в тому, яке оперативне втручання виконати, а як йому запобігти. Якщо раніше основні призначення лікарів зводились до ліків або втручань, то зараз основні акценти — це здоровий спосіб життя, контроль ваги, фізкультура. Якщо ж всі варіанти вичерпані і без оперативного втручання не обійтись, тоді слід обережно та оптимально обирати операцію, яка дасть найкращий результат. За останні 25 років за час моїх візитів до Чернівців, зміни відбулись значні, у Чернівецькій клініці Енгельхольм, наприклад, застосовуються такі ж методи лікування, як у Швеції.»
Якщо закордонні медики і науковці розповідали про свої методики лікування в цивільній травматології та ортопедії, чернівецькі травматологи діляться, що сьогодні працюють над тим, аби навчитись лікувати наслідки бойових травм. «Приблизно понад 350 буковинців отримали різні поранення під час військових дій на Сході. Майже 40 лікувались у місцевих мед закладах. 17 пацієнтів лікувались від наслідків бойових поранень», — розповів Інформаційному агентству АСС Петро Ковальчук, доцент кафедри травматології та ортопедії БДМУ «Війна докотилась до Чернівців, демобілізовані військові, які отримали поранення , звертаються до цивільних лікарів за допомогою. Бойова травма відрізняється від мирною, бо страждає не лише кістка, а й м`які частини, тому ми поставили собі завдання вивчити це питання, вивчити сучасні методи лікування наслідків бойової травми, бо перші все ж, це військові шпиталі, а ми вже маємо справу із пацієнтами. Вогнепальна рана небезпечна своєю інфекцією, яка може повернутись. І тому такі пацієнти потребують постійного та тривалого нагляду лікарів. Ведення бойових дій змінило тип ран, зараз з’явились поранення високошвидкісними кулями, це ще інший тип поранень. Тобто, це усе в комплексі потребує вивчення бойової травми і наслідків бойової травми.»